Artykuły

Gdańsk. Tomasz Rak debiutuje w Operze Bałtyckiej

W najbliższą sobotę 29 stycznia 2011 roku na scenie Opery Bałtyckiej w partii tytułowej w Eugeniuszu Onieginie Piotra Czajkowskiego zadebiutuje młody, niezwykle utalentowany baryton Tomasz Rak.

Tomasz Rak jest absolwentem wydziału wokalno-aktorskiego łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Piotra Micińskiego. Zadebiutował jeszcze w czasie studiów na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi w partii Gulielmo w Cosi fan tutte Mozarta. W tym samym czasie został solistą Teatru Muzycznego w Łodzi gdzie do tej pory z powodzeniem wykonuje główne partie barytonowe. Od września 2007 roku jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej gdzie występuje jako m.in. jako Nick Shadow w Żywocie rozpustnika Strawińskiego, Kilian w Wolnym strzelcu Webera, Ombrino w Don Juanie Albertiniego, Bardos w Krakowiakach i góralach Stefaniego. Artysta występuje na wielu prestiżowych europejskich scenach takich jak: Filharmonia Berlińska, Palais des Beaux - Arts w Brukseli, czy Koenigin Elisabethzaal w Antwerpii.

W partii Oniegina - w reżyserii Marka Weissa i pod kierownictwem muzycznym José Marii Florncio - Tomasz Rak wystąpi w Operze Bałtyckiej 29, 30 stycznia i 1 lutego 2011 roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji