Artykuły

Gdańsk. Honorowe nagrody od przyjaciół sztuki

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki skupia artystów i miłośników sztuki. Od kilkudziesięciu lat stara się popularyzować dokonania gdańskich artystów, co roku wręcza honorowe nagrody twórcom zasłużonym dla kultury. W tym roku przyznano siedem laurów.

W konkursie Pomorska Grafika Roku 2010, organizowanym przez Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki, pierwszą nagrodę otrzymał Cezary Paszkowski, profesor gdańskiej ASP. W piątek 8 kwietnia odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy oraz wręczenie honorowych nagród artystycznych GTPS.

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki skupia artystów i miłośników sztuki. Od kilkudziesięciu lat stara się popularyzować dokonania gdańskich artystów, co roku wręcza honorowe nagrody twórcom zasłużonym dla kultury. W tym roku przyznano siedem laurów. W kategorii literatura nagrody otrzymało dwoje poetów - Bożena Ptak, za tom "Resocjalizacja znaczeń" i Grzegorz Kwiatkowski za książkę "Osłabić". GTPS wyróżniło także Mirosława Bakę (w kategorii film, za całokształt dokonań aktorskich), Sławomira Grabowego (w kategorii grafika, za wystawę "Rysowanie nożem" w galerii GTPS "Punkt") a także Waldemara Marszałka (kategoria malarstwo - za jubileuszową wystawę w sopockiej PGS).

W kategorii teatr doceniony został Rafał Ostrowski (za rolę Wokulskiego w "Lalce" w Teatrze Muzycznym w Gdyni - na zdjęciu). Honorową nagrodę za działalność ekumeniczną otrzymał także ojciec Roman Zioła, organizator spotkań "Asyż w Gdańsku".

Konkurs na Pomorską Grafikę Roku odbywał się w tym roku po raz 40. Zwycięską grafikę Cezarego Paszkowskiego otrzymają wszyscy laureaci honorowej nagrody artystycznej.

Wręczenie nagród dla twórców oraz w konkursie Pomorska Grafika Roku 2010, połączone z wernisażem wystawy pokonkursowej odbędzie się w piątek o godz. 17 w galerii GTPS "Punkt" (przy ul. Chlebnickiej 2).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji