Artykuły

Tarnów. "Tajemniczy ogród" na nowej scenie

Teatr im. Ludwika Solskiego po po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej remontem budynku powraca do swej siedziby. W czwartek uroczyste otwarcie, a już w sobotę pierwsza premiera - "Tajemniczy ogród" w reżyserii Tomasza Obary.

Pierwszą sztuka przygotowaną przez tarnowski zespół będzie sceniczna adaptacja klasyka literatury dziecięcej, "Tajemniczego ogrodu" Frances Hodgson Burnett. Ta napisana 100 lat temu historia wciąż znajduje rzesze entuzjastów. Autor adaptacji i reżyser przedstawienia, Tomasz Obara, mówi, że słowo-klucz dla zrozumienia jego przedstawienia to: miłość.

- Jest ono dla mnie bardzo ważne, a w tym spektaklu - najważniejsze. To jest opowieść o rodzącym się życiu, a siłę do tych narodzin, do życia, daje właśnie miłość. Taką relację obserwujemy w spektaklu pomiędzy Dickiem a Mary, pomiędzy Mary a Colinem. To jest także miłość do przyjaciela, do drugiego człowieka w wymiarze czysto duchowym. Ale także w panu Cravenie, ojcu Colina, to uczucie odradza się - bo w nim miłość do syna zawsze była, tylko przez tragiczną śmierć jego żony, a matki Colina, została stłumiona.

Bohaterka powieści, 9-letnia Mary Lennox, jest sierotą. Jej rodzice zmarli w Indiach z powodu zarazy. Dziewczynka trafia do posiadłości wuja. Jego dom jest ogromny, posępny i otoczony ogrodem, który kryje swoją tajemnicę i do którego nikt nie ma wstępu. Mary poznaje mieszkańców domu, zaprzyjaźnia się z nimi i poznaje wartość autentycznych relacji międzyludzkich. Przy okazji odkrywa tajemnicę ogrodu.

Uroczysta premiera "Tajemniczego ogrodu" w reż. Tomasza Obary, na dużej scenie Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, 16 kwietnia 2011 (sobota) o godz. 18.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji