Artykuły

Szczecin. Nominacje do Bursztynowych Pierścieni

Pięć spektakli i siedmioro aktorów - tylu kandydatów wybrała w piątek po południu komisja tegorocznego plebiscytu teatralnego Bursztynowy Pierścień.

Konkurs organizowany jest przez redakcję "Kuriera Szczecińskiego" już po raz 30.

Jury, złożone z przedstawicieli szczecińskich mediów i środowiska kultury, zdecydowało, iż o tytuł najlepszego spektaklu ubiegłego sezonu na scenach zachodniopomorskich powalczą: "Afrykańska przygoda" w reżyserii Marioli Fajak Słomińskiej i Janusza Słomińskiego z Teatru Lalek "Pleciuga", "Pippi Pończoszanka" w reżyserii Wojciecha Rogowskiego z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie, "W krainie bajek" w reżyserii Natalii Fedorowej z Opery na Zamku oraz dwie inscenizacje Teatru Współczesnego - "Judyta" w reżyserii Klemma i "Ożenek" w reżyserii Justyny Celedy.

Do Bursztynowego Pierścienia dla najlepszego aktora ubiegłego

sezonu nominowanych zostało aż pięcioro artystów szczecińskiego Teatru Współczesnego: Maria Dąbrowska za rolę Fiokły w "Ożenku", Marta Malikowska--Szymkiewicz za tytułową rolę w "Judycie", Kinga Piąty za role w "Ciętych historiach" w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza, Arkadiusz Buszko za rolę Holofernesa w "Judycie" oraz Robert Gondek za rolę Stomila w "Tangu" w reżyserii Mateusza Przyłęckiego. Do nagrody kandydują też: Agnieszka Makowska za kreację w monodramie "Medium" w reżyserii Agaty Biziuk, wystawionym w zamkowym Teatrze Krypta, i Jacek Piotrowski z Teatru Polskiego za rolę Michela Houllie w "Bogu mordu" w reżyserii Marka Gierszała.

Zwycięzców plebiscytu wybiorą Państwo poprzez głosowanie za pomocą kuponów, zamieszczanych w "Kurierze" (pierwszy pojawi się w najbliższy piątek) i SMS-ów. Ogłoszenie wyników planowane jest na początek grudnia w szczecińskim Teatrze Współczesnym.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji