Artykuły

Warszawa. Nominacje do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Młodzi aktorzy nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Aktorzy Magdalena Czerwińska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Popławska, Leszek Lichota i Jakub Gierszał są nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Nagrodę przyznaje środowisko filmowe. - To prestiżowa nagroda - przyznał Lichota, debiutant na kinowym ekranie.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego wręczana jest od 1969 roku a jej celem jest wyłonienie "Młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością".

W tym roku nominowani są: Magdalena Czerwińska za rolę w filmie "Kret" w reż. Rafaela Lewandowskiego, Roma Gąsiorowska za rolę w filmie "Ki" w reż. Leszka Dawida, Magdalena Popławska za kreację w debiucie reżyserskim Arkadiusza Jakubika "Prosta historia o miłości", Jakub Gierszał za rolę w filmie "Sala Samobójców" w reż. Jana Komasy oraz Leszek Lichota za kreację w debiucie

fabularnym Krzysztofa Łukaszewicza "Lincz".

- To jest dla mnie ogromne wyróżnienie i cieszę się, że po raz kolejny znalazłam się w gronie nominowanych. Dwa lata temu byłam nominowana za rolę w filmie "Wojna polsko-ruska" oraz za rolę w "Jestem twój". Cieszę się, że nie schodzę poniżej tej poprzeczki - powiedziała PAP Roma Gąsiorowska, która za rolę w filmie "Ki" otrzymała już Złotego Lwa na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Nie po raz pierwszy nominowana jest także Magdalena Czerwińska. Wcześniej pretendowała do tej nagrody za role w filmach "Wojna polsko-ruska" i "Pokój szybkich randek". "Co roku obserwuję, kto jest nominowany i wszystkie te nazwiska dobrze mi się kojarzą. Kibicowałam zawsze wszystkim i

śledziłam ich zawodowe losy. W tym roku znów udało mi się znaleźć w tym gronie i to dla mnie naprawdę duże wyróżnienie - powiedziała PAP Magdalena Czerwińska.

Leszek Lichota z nominacji cieszy się podwójnie, ponieważ rola w filmie "Lincz" jest jego fabularnym debiutem. "Krzysztof Łukaszewicz pisząc scenariusz myślał o mnie, wiec poczułem się naprawdę wyróżniony. A teraz otrzymałem nominację do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. To bardzo

miłe i ważne dla mnie. To prestiżowa nagroda - powiedział PAP Lichota.

W skład Kapituły Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego wchodzą m.in.: Jacek Bromski, Jan Englert, Maja Komorowska, Krystyna Janda, Agnieszka Odorowicz, Joanna Szczepkowska, Andrzej Wajda, Zbigniew Zamachowski i Krzysztof Zanussi.

Uroczysta Gala, podczas której poznamy laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, odbędzie się 7 listopada w Warszawie.

Obok nagrody przyznawanej przez jury równorzędną nagrodę przyznaje publiczność, która może głosować na swoich faworytów na stronie internetowej NagrodaCybulskiego.pl do 31 października.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji