Artykuły

Rzeszów. Laureaci XIII Biennale Plakatu Teatralnego

Vanja Cuculić z Chorwacji został laureatem pierwszej nagrody XIII Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego Rzeszów 2011. Międzynarodowe jury uhonorowało go za pracę "Dundo Maroje".

Jury w składzie: Karel Misek, przewodniczący (Czechy), Pekka Lori (Finlandia), Francois Caspar (Francja), Laze Tripkov (Macedonia) i Adam Słowik (Polska) drugie miejsce przyznało Stephanowi Bundi-Bonjour ze Szwajcarii za plakat "Against Progress". Laureaci dwóch pierwszych miejsc otrzymali także nagrody pieniężne. Jury nie przyznało trzeciej nagrody.

Siedmioro twórców zostało uhonorowanych wyróżnieniami honorowymi za wysoki poziom artystyczny plakatów. Otrzymali je dwaj artyści z Niemiec: Helmut Brade za pracę "Deutsches Miserere" i Fons Hickmann za "Toscę, Medeę, Don Giovanni'ego", a także Soren Ajspur z Danii za "Art Director", Hamed Mehravaran z Iranu za plakat "Dumb Show", Daniel Zender z USA za "No exit" oraz Polacy: Grzegorz Laszuk za pracę "(A)Pollonia" i Marcin Markowski za plakat "Europejskich Spotkań Teatralnych Bliscy Nieznajomi".

Na konkurs organizowany przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie nadesłano 547 prace z Ameryki, Azji i Europy. Nagrodzone prace będzie można zobaczyć na wystawie w foyer rzeszowskiego teatru od 23 listopada do końca stycznia 2012 r. Ekspozycja towarzyszyć będzie 50. Rzeszowskim Spotkaniom Teatralnym.

Celem Biennale organizowanego co dwa lata, na przemian z Multimedia Szajna Festiwal (dawniej Międzynarodowym Biennale Grafiki Komputerowej, które od 1994 r. odbywało się jako samodzielna impreza, ale zostało wchłonięte przez Festiwal) jest przedstawienie osiągnięć sztuki plakatu teatralnego, określenie kierunków i tendencji rozwojowych współczesnego plakatu teatralnego. Na konkurs można było nadsyłać plakaty towarzyszące różnego rodzaju przejawom życia teatralnego w latach 2009 - 20011.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji