Artykuły

Będzin-Bielsko-Biała. Premiery dla najmłodszych

Przed okresem mikołajkowo-świątecznym sceny dla młodych widzów zawsze kuszą jakąś nową premierą. W weekend (26-27 listopada) najnowsze inscenizacje dla młodych widzów pokażą w Będzinie i w Bielsku-Białej.

Teatr Dzieci Zagłębia przygotowuje "Tomcia Paluszka" - przygodę jednego z najmniejszych bohaterów bajkowych na świecie. Podobno jego historia wywodzi się z ludowych opowieści przekazywanych od pokoleń na Wyspach Brytyjskich. Historię chłopczyka, który nie jest większy niż kciuk własnego ojca na wieczność zapisali też mistrzowie baśni - Charles Perrault i bracia Grimm. Premierze w Będzinie tradycyjnie towarzyszył konkurs na plakat teatralny - spośród prawie 300 prac wybrano tę finałową ośmiolatki z Jastrzębia-Zdroju. Plakat zawiśnie w teatrze tuż przed premierą, którą zaplanowano na sobotę (26 listopada) na godzinę 17 w Teatrze Dzieci Zagłębia. Spektakl reżyseruje Henryk Adamek, a w tytułowej roli zobaczymy gościnnie Michała Piotrowskiego.

Dzień później, w niedzielne popołudnie odbędzie się najważniejszy bal w baśniowym świecie - bielska Banialuka wraca do historii "Kopciuszka" [na zdjęciu]. Na podstawie tekstu autorstwa Liliany Bardijewskiej inscenizację przygotowuje duet dwóch młodych artystek: reżyserka Ewa Piotrowska i scenografka Anna Chadaj. Na ile inscenizatorki zrezygnują z klasycznej opowieści uzupełniając ją o groteskowe akcenty przekonamy się podczas pierwszych weekendowych pokazów. Tym razem bez dominującej lalkowej konwencji w opowieści o osieroconej dziewczynce, którą źle traktuje macocha oraz siostry zobaczymy znanych aktorów Banialuki (min. Małgorzatę Bulską, Magdalenę Obidowską, Barbarę Rau, Lucynę Sypniewską oraz Radosława Sadowskiego i Piotra Tomaszewskiego). Bilety dla dzieci kosztują 14zł, dla dorosłych 18zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji