Artykuły

Tarnów. "Makbet" u Solskiego

17 grudnia odbędzie się premiera najsłynniejszej sztuki poświęconej zdobyciu i sprawowaniu władzy - "Makbeta" Williama Szekspira.

Spośród wielu wątków, jakie sztuka Szekspira porusza, pojawia się również pytanie: jaka jest cena sprawowania władzy?

Pytanie bynajmniej nie jest retoryczne, bo choć minęło wiele czasu od momentu powstania tragedii o tanie Kawdoru, a potem królu Szkocji, choć zmieniły się epoki i ustroje polityczne, istota sprawowania władzy i mechanizmy jej utrzymywania aż tak bardzo nie uległy zmianie.

Nawiązując do przesłania, jakie niesie ze sobą sztuka, Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego organizuje warsztaty dla samorządowców z zakresu zagrożeń, jakie powoduje brak kontroli nad osobami sprawującymi władzę.

Warsztaty, w formie wykładu i referatów, poprowadzą pracownicy Fundacji Instytutu Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka w Krakowie - prawnik oraz socjolog. Planowany wykład nosi tytuł "Władza to pokusa, siła niszcząca czy zaszczyt i zobowiązanie? Problemy sprawowania władzy na różnych szczeblach w demokracji", zaś referaty poświęcone będą możliwości kontroli społecznej nad przedstawicielami władzy, dostępowi do informacji publicznej oraz organizacjom strażniczym w Polsce i Małopolsce.

Warsztaty, zaplanowane na 15 grudnia 2011 (czwartek) na godz. 12 (czas trwania: około 2 godz.), adresowane są do przedstawicieli władz lokalnych z regionu tarnowskiego - radnych szczebla powiatowego, gminnego i wojewódzkiego oraz posłów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji