Artykuły

Gdynia. Aktorzy Muzycznego na PPA we Wrocławiu

Czwórka aktorów Teatru Muzycznego wystąpi na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wezmą oni udział w wyreżyserowanym przez Wojciecha Kościelniaka koncercie galowym, który w tym roku poświęcony będzie twórczości Jacquesa Brella.

Koncert galowy, który zamyka Przegląd Piosenki Aktorskiej co roku poświęcony jest twórczości innego artysty. W zeszłym roku widowisko z piosenkami Ewy Demarczyk wyreżyserował Paweł Passini.

W tym roku na Przegląd powraca Kościelniak, który zapisał się w historii m. in. znakomitym koncertem "Kombinat" z muzyką Republiki. W tym roku postawił na Jacquesa Brella.

- Pomysł przyszedł od Konrada Imieli. Od razu się na to zgodziłem, bo nigdy nie miałem okazji pracować nad twórczością Brella. A to bez wątpienia, obok Brechta, jedna z ikon teatru muzycznego - mówi Kościelniak.

W tegorocznym koncercie wystąpi czwórka trójmiejskich artystów: Renia Gosławska, Rafał Ostrowski, Szasza Reznikow i Tomasz Więcek. Wszyscy na co dzień pracują w gdyńskim Teatrze Muzycznym.

- Ten teatr i ci artyści bardzo dobrze na mnie działają. Mogę powiedzieć, że to oni mnie tworzą. I naturalnie gdy mam okazję z nimi pracować to bez żadnych wątpliwości to robię. Mam wielki szacunek do ich talentu i dlatego niektóre osoby z Muzycznego zaprosiłem do tego koncertu - tłumaczy swoją decyzją Kościelniak.

W koncercie zobaczymy również Cezarego Studniaka, który przez wiele lat związany był z gdyńskim teatrem. Wśród twórców widowiska jest cały zastęp artystów, którzy pracowali z Kościelniakiem m. in. przy "Lalce", a więc Piotr Dziubek (odpowiedzialny za opracowanie muzyczne), Damian Styrna (scenografia), Katarzyna Paciorek (kostiumy).

Koncert rejestrowany będzie przez program 2 Telewizji Polskiej.

Koncert Galowy "Tak jest" - piosenki Jacquesa Brela. CS Impart, Wrocław, ul. Mazowiecka 17. 31 marca i 1 kwietnia 2012, godz. 16 i 20. Bilety 120, 170 i 200 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji