Artykuły

Wyprzedana Hrabina

Podczas całej konferencji prasowej w poznańskim Teatrze Muzycznym towarzyszył nam śpiew - solo, duety, chór. To Bogusława Czasnowska (aktorka, tancerka ale od lat wybitna reżyserka) właśnie doszlifowywała swoją bodaj sześćdziesiątą już realizację sceniczną. Jest to jedna z klasycznych operetek - "Hrabina Marica" Emmericha Kalmana, której kierownikiem muzycznym jest po raz pierwszy dyrygujący w Teatrze Muzycznym Renard Czajkowski a scenografem Jerzy Masłowski. Choreografem zaś - Maria Surowiak.

W tytułowej partii usłyszymy Annę Bajerską-Witczak na przemian z występującą gościnnie Antoniną Kowtunow. Wśród wykonawców głównych ról Daniel Kustosik, Wiesław Paprzycki, Antoni Urban, Jarosław Patycki i Janina Gutnerówna. I ciekawostka: w roli starego Cygana Borko wystąpi Jerzy Bandel, który tę rolę kreował w spektaklu "Hrabiny Maricy" na tej samej scenie w roku... 1957!

W najbliższych planach Teatru Muzycznego jest baśń taneczna "Kopciuszek", w dalszych - "Wiktoria i jej huzar" oraz dla dzieci "Ania z Zielonego Wzgórza". Jeszcze w tym roku artyści wyjadą na występy gościnne we Francji z "Królewną Śnieżką".

A dlaczego "wyprzedana Hrabina"? Po prostu - biletów na pierwsze spektakle, a także te od 1 do 8 marca, już nie ma w kasie!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji