Artykuły

Szczecin. Startuje plebiscyt "Bursztynowy Pierścień"

Kończy się wrzesień, a to znak, że najwyższy już czas zaczynać teatralny plebiscyt "Kuriera Szczecińskiego" - Bursztynowy Pierścień. Tegoroczna, trzydziesta pierwsza już edycja imprezy, to okazja, by nagrodzić szczecińskich ludzi teatru za dokonania sezonu 2011/2012. A więc - zaczynamy!

Rokrocznie, na zachodniopomorskich scenach pojawia się wiele wartych uwagi spektakli i aktorskich kreacji. W sezonie 2011/2012 odbyło się aż trzydzieści premier! Podobnie jak w roku ubiegłym, najpierw oceniła je dziennikarska komisja, w składzie: Małgorzata Frymus z Polskiego Radia Szczecin, Piotr Michałowski i Robert Cieślak z Uniwersytetu Szczecińskiego, Daniel Źródlewski z TVP Szczecin oraz trójka dziennikarzy "Kuriera": Katarzyna Stróżyk, Artur Daniel Liskowacki i Bogdan Twardochleb. Po długich obradach, jurorzy zdecydowali, iż o dwa Bursztynowe Pierścienie rywalizować będzie pięć przedstawień i sześcioro aktorów.

I tak do tytułu najlepszego spektaklu ubiegłego sezonu na scenach zachodniopomorskich kandydują: "Bal manekinów" w reżyserii Adama Opatowicza z Teatru Polskiego, "Makbet" w reżyserii Marcina Libera z Teatru Współczesnego, "Don Juan, czyli..." w reżyserii Aleksieja Leliavskiego z Teatru Lalek Pleciuga, "Zemsta nietoperza" w reżyserii Jitki Stokalskiej z Opery na Zamku oraz "Jak być kochaną" [na zdjęciu] w reżyserii Weroniki Szczawińskiej z koszalińskiego Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Nominację do Bursztynowego Pierścienia w kategorii "Najlepszy aktor sezonu" uzyskali: Joanna Matuszak z Teatru Współczesnego za rolę Telimeny w "Panu Tadeuszu" w reżyserii Ireny Jun, Joanna Tylkowska z Opery na Zamku za rolę Rozalindy w "Zemście nietoperza", Rafał Hajdukiewicz z Teatru Lalek Pleciuga za tytułową rolę w "Don Juanie, czyli...", Maciej Litkowski z Teatru Współczesnego za rolę Tego Drugiego w "Makbecie", Jacek Piątkowski z Teatru Współczesnego za rolę Duncana w "Makbecie" i Jacek Piotrowski z Teatru Polskiego za rolę Lidera w "Balu manekinów".

Tytuły i nazwiska wskazane przez komisję, poddane zostaną teraz pod Państwa głosowanie. Czytelnicy "Kuriera", wysyłając kupony (będziemy je zamieszczać w środowych i piątkowych wydaniach naszej gazety, aż do 16 listopada) i SMS-y, wskażą kto - ich zdaniem - najbardziej zasłużył na Bursztynowe Pierścienie.

Nagrody rozdamy podczas gali w Teatrze Lalek "Pleciuga", zaplanowanej na 23 listopada. Tego dnia ogłosimy również laureatów dwóch innych wyróżnień: Srebrnej Ostrogi dla najbardziej obiecującego młodego aktora scen naszego regionu oraz Nagrody Jury. Przypomnijmy, iż laureatami ubiegłorocznego rozdania zostali: "Afrykańska przygoda" Marioli i Janusza Słomińskich w kategorii najlepszego spektaklu oraz Maria Dąbrowska za rolę Fiokły w "Ożenku" w kategorii najlepszego aktora. Z Nagrodą Jury wyszła z gali Iwona Kowalska, aktorka Teatru Współczesnego, a ze Srebrną Ostrogą - Beata Niedziela z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Wypełnione kupony prosimy przesyłać na adres: "Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, 70-550 Szczecin lub wrzucać do skrzynki, umieszczonej przed wejściem do naszej redakcji. Do kuponu można dołączyć uzasadnienie. Autor najciekawszego otrzyma od nas cenną nagrodę.

Poniżej przedstawiamy Państwu listę wszystkich nominowanych. Obok każdego tytułu i nazwiska podajemy tekst, który należy wpisać w treść wysyłanego SMS-a. SMS-y należy wysyłać pod numer 72051. Koszt jednej wiadomości to 2,46 zł z VAT-em. Głosowanie trwa od dziś do północy18 listopada, a osoby biorące w nim udział mają szansę na nagrody.

***

Lista SMS:

"Bal manekinów" - SMS o treści BURSZTYN.1

"Don Juan, czyli..." - SMS o treści BURSZTYN.2

"Jak być kochaną" - SMS o treści BURSZTYN.3

"Makbet" - SMS o treści BURSZTYN.4

"Zemsta nietoperza" - SMS o treści BURSZTYN.5

Joanna Matuszak - SMS o treści BURSZTYN.6

Joanna Tylkowska - SMS o treści BURSZTYN.7

Rafał Hajdukiewicz - SMS o treści BURSZTYN.8

Maciej Litkowski - SMS o treści BURSZTYN.9

Jacek Piątkowski - SMS o treści BURSZTYN.10

Jacek Piotrowski - SMS o treści BURSZTYN.11

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji