Artykuły

Poznań. Prapremiera "Wiecznego kwietnia" w Polskim

- To współczesna "Kartoteka", próba zdefiniowania buntu i opowiedzenia o tym, jak młody człowiek w zalewie relatywizmu próbuje odnaleźć siebie - mówi o dramacie "Wieczny kwiecień" Jarosława Jakubowskiego reżyserka spektaklu w Teatrze Polskim w Poznaniu, Agnieszka Korytkowska-Mazur.

Jej teatralną wizję dramatu zobaczymy w sobotę na scenie Teatru Polskiego.

Tekst Jarosława Jakubowskiego zdobył nagrodę główną oraz nagrodę publiczności w piątej edycji konkursu dramaturgicznego Metafory Rzeczywistości, zorganizowanego przez Teatr Polski we wrześniu tego roku. Czym ujął jurorów i widzów? - To współczesna "Kartoteka", próba zdefiniowania buntu i opowiedzenia o tym, jak młody człowiek w zalewie relatywizmu próbuje odnaleźć siebie - uważa Korytkowska-Mazur. - Bohater "Wiecznego kwietnia" musi się zderzyć z nomenklaturą wydarzeń narodowych, ale data naszej premiery jest raczej dziełem przypadku - dodaje reżyserka.

A Paweł Szkotak, dyrektor Teatru Polskiego dopowiada: - To przedstawienie o różnych Polskach.

Na scenie w prapremierowym przedstawieniu zobaczymy: Piotra B. Dąbrowskiego (Areczek), Michała Kaletę (Pan Krzysiu), Barbarę Prokopowicz (Syntia, Emilka), Barbarę Krasińską (Matka, Pani Ala), Andrzeja Szubskiego (Ojciec, Ksiądz Grzesiu) i Pawła Siwiaka (Kurt Cobain).

Początek - w sobotę o godz. 19 na Dużej Scenie. Kolejne przedstawienie - w niedzielę o tej samej porze. Bilety kosztują 40 i 35 zł (normalne) oraz 30 i 25 zł (ulgowe).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji