Artykuły

Poznań. Zmiany w repertuarze Teatru Polskiego

Teatr Polski w Poznaniu informuje, że z powodu choroby aktora spektakl "Trup" 14, 15 i 16 grudnia został odwołany.

W związku ze zmianami w repertuarze, 14, 15 i 16 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy Widzów na spektakl "Wieczny kwiecień" (na zdjęciu) Jarosława Jakubowskiego w reż. Agnieszki Korytkowskiej-Mazur. Bilety zakupione na spektakl "Trup" można wymienić na bilety na przedstawienie "Wieczny kwiecień" do 16 grudnia lub zwrócić w kasie Teatru Polskiego w Poznaniu do 28 grudnia 2012.

Dramat Jarosława Jakubowskiego, który będzie można zobaczyć na Dużej scenie w ww. dniach, otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę publiczności w piątej edycji konkursu dramaturgicznego Metafory Rzeczywistości 2012 zorganizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu. Prapremiera spektaklu odbyła się 10 listopada 2012 r.

W spektaklu występują: Piotr B. Dąbrowski (Areczek), Michał Kaleta (Pan Krzysiu), Barbara Prokopowicz (Syntia, Emilka), Barbara Krasińska (Matka, Pani Ala), Andrzej Szubski (Ojciec, Ksiądz Grzesiu), Paweł Siwiak (Kurt Cobain). W interpretacji Agnieszki Koryktowskiej-Mazur, reżyserki spektaklu, "Wieczny kwiecień" jest próbą ratowania się z opresji współczesnego niedookreślania. Ponad pół wieku temu Tadeusz Różewicz powołał do życia niedowierzającego, bezsilnego everymana mierzącego się z frazesami i rozpadem wartości. Areczek, jak sam się przedstawia, jest dzisiejszym cherlawym spadkobiercą bohatera "Kartoteki" w coraz boleśniej skarlałym świecie. Marzy o buncie, pragnie rewolucji, Rzeczy Wielkiej, której wzorem jest muzyczna ikona (de)generacji - Kurt Cobain. Gnije w swoim zamkniętym pokoju, z którego samodzielnie nie umie się wyswobodzić. Plącze się coraz bardziej w klaustrofobicznej sieci skojarzeń, zniechęcającej do uczestnictwa w działaniu. Z okna widać polski krajobraz. Równie przygnębiający. Ratunkiem jest tylko wyostrzona ironia.

Kasa biletowa czynna:

od wtorku do piątku od 10.00 do 19.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu),

w soboty i niedziele od 16.00 do 19.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu).

W dniach 17-19 grudnia kasa nieczynna.

Kontakt: (61) 852 05 41, 852 56 28, rezerwacja@teatr-polski.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji