Artykuły

Polkowice. Dziś muzycznie na "Obliczach Teatru"

Utwory Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza na nowo zabrzmią w kolejnej odsłonie XV Festiwalu "Oblicza Teatru", w spektaklu muzycznym "Magia Obłoków" Teatru Polskiego ze Szczecina.

Będzie to połączenie starego i nowego, bo piękno poezji śpiewanej reżyser zestawił z raperskimi komentarzami.

Zaprzyjaźniony z Polkowicami Teatr Polski ze Szczecina zaprezentuje niezwykły spektakl wyreżyserowany przez jego dyrektora Adama Opatowicza już w najbliższy poniedziałek, 18 marca o godz. 20.00.

Czy poezja śpiewana nadal zachwyca, czy może odchodzi w zapomnienie? W swojej interpretacji reżyser udowadnia, że różnice pokoleniowe w kwestii takiej jak wrażliwość muzyczna nie istnieją. Dlatego też zapominane przez młodzież "utwory do zasypiania" Grechuty czy Kantego Pawluśkiewicza wzbogaca o współczesne komentarze rapera "Łony" - Adama Zielińskiego. Ponadto przy realizacji spektaklu zdecydował się na współpracę głównie z młodymi ludźmi, m.in.: z Olgą Adamską, Sylwią Róż–ycką czy Krzysztofem Niewirowskim, finalistą programu "Must be the Music".

Wszystkie piosenki tworzą jedną opowieść. To historia o poszukiwaniu duchowości w dzisiejszym świecie, o tym, że prawdziwy sens istnienia tkwi w tym, co najprostsze, w naturze, kontakcie z drugim człowiekiem. Komentarze "Łony" wplecione między poszczególne utwory spajają całość. Ich tematyka jest różnorodna i dotyczy tak uniwersalnych kwestii jak: miłość, dom, przyjaźń, czas.

Niesamowitego klimatu nadają aranżacje poszczególnych utworów - ciekawa projekcja multimedialna wyświetlana nad artystami, nieskomplikowana scenografia, kostiumy i świetna choreografia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji