Artykuły

Poznań. Programy do spektakli Teatru Polskiego nagrodzone

Programy teatralne zaprojektowane przez Marcina Markowskiego do spektakli "Wieczny kwiecień" i "Hamlet" zdobyły jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania graficznego - European Deisgn Award.

W sobotę 8 czerwca podczas oficjalnej gali w Belgradzie ogłoszone zostały wyniki międzynarodowego konkursu European Design Awards. Programy zaprojektowane przez Marcina Markowskiego dla Teatru Polskiego w Poznaniu otrzymały dwie nagrody w kategorii "Brochure" - złotą za projekt programu spektaklu "Wieczny kwiecień" Jarosława Jakubowskiego w reż. Agnieszki Korytkowskiej-Mazur (prapremiera 10 listopada 2012) oraz srebrną za projekt programu spektaklu "Hamlet" w reż. Pawła Szkotaka (premiera 27 marca 2012).

Marcin Markowski (YoStudio) jest absolwentem Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Z Teatrem Polskim w Poznaniu współpracuje od 2008 roku projektując plakaty, programy teatralne i druki reklamowe. Jego plakat promujący w 2012 roku V Europejskie Spotkania Teatralne BLISCY NIEZNAJOMI "Przechodnie" otrzymał indywidualną nagrodę Istvana Orosza na 5. China International Poster Biennale oraz wyróżnienie honorowe na 13. Międzynarodowym Biennale Plakatu Teatralnego Rzeszów 2011. Plakat został również zaprezentowany w Museum of Modern Art -Toyama w Japonii na 10. International Poster Triennial.

European Design Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania graficznego przyznawana od 2007 roku przez przedstawicieli europejskich wydawnictw designerskich m.in. polski kwartalnik 2+3D.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji