Artykuły

Operetka za trzy grosze

Wiemy już, jaka będzie pierwsza realizacja nowego dyrektora Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej. W październiku Wojciech Kościelniak wystawi "Operę za trzy grosze" Bertolta Brechta i Kurta Weilla

Nie "Mistrz i Małgorzata", o którym marzy Kościelniak (mówił o tym, obejmując dyrekcję operetki), i nie "Sen nocy letniej" (na który czekają wrocławscy teatromani po prezentacji "Hair" w Hali Ludowej). Stanęło na dziele sprawdzonym, lubianym przez publiczność i... bardzo trudnym. "Opera za trzy grosze" to najbardziej znane dzieło tandemu Bertolt Brecht - Kurt Weill. Kilka lat temu na deskach Teatru Polskiego wystawił je Krzysztof Zaleski. Recenzenci nie kryli wówczas rozczarowania.

Najnowsza "Opera za trzy grosze" będzie dziełem wrocławsko - gdyńskim. Reżyser Wojciech Kościelniak posłuży się nowym przekładem libretta Brechta, autorstwa Romana Kołakowskiego. Kierownikiem muzycznym przedstawienia (a nie autorem opracowania muzyki - licencja na wykonywanie "Opery..." zakazuje jakichkolwiek zmian) będzie kompozytor, akordeonista i pianista Piotr Dziubek. Choreografię opracuje stały współpracownik Kościelniaka - Jarosław Staniek, który przygotował tancerzy w spektaklach "Hair" i "Sen nocy letniej" w Teatrze Muzycznym w Gdyni i "Kombinat" na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Praca nad spektaklem rozpocznie się jeszcze przed wakacjami. Premiera planowana jest na początku października.

Na casting do "Opery za trzy grosze" w operetce mogą zgłaszać się wszyscy: amatorzy i profesjonaliści. Poszukiwani są wykonawcy ról aktorskich i tancerze. Uczestnicy przesłuchań mają przygotować dowolny song Bertolta Brechta lub inny wybrany przez siebie utwór (po polsku). Dobrze, jeśli przyniosą ze sobą podkład muzyczny na CD lub kasecie. Gdyby nie było to możliwe, dyrekcja teatru zapewnia akompaniatora. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Ewą Urban, koordynatorem castingu, tel. 343 80 51 w. 42, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: operetka@teatr-muzyczny.pl. Przesłuchania zaplanowano na cztery dni: 19 i 20 oraz 26 i 27 maja. Wszystkie rozpoczną się o godz. 12.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji