Artykuły

Szczecin. Przedpremierowy Brecht w Polskim

Zapraszamy do Teatru Polskiego na przedpremierowy spektakl "Opera za trzy grosze" Bertolta Brechta.

Opera za trzy grosze jest to musical, do którego muzykę napisał Kurt Weill (który współpracował z Brechtem trzykrotnie). Sztuka jest adaptacją XVIII-wiecznej "Opery żebraczej" Johna Gaya, satyry na burżuazję i wysokie sfery Londynu.

Brecht za cel ataku obrał typowego mieszczucha z epoki późnego kapitalizmu - dla Brechta taki mieszczuch to rabuś i oszust, który utrzymuje tylko stosunki handlowe. Brecht ukazuje w "Operze za trzy grosze" przestępczy charakter całego systemu kapitalistycznego.

Córka biznesmena Peachuma, który pod pozorem miłosierdzia zarabia pieniądze na żebrakach, Polly, wychodzi za mąż za przestępcę Mackie Majchra. Ściąga na siebie gniew ojca, ale pozostaje przy Majchrze. Gdy Mackie musi uciekać, Polly przejmuje jego interesy. Mackie marzy o przejściu do branży bankowej.

- Wielkim atutem "Opery za trzy grosze" są wspaniałe songi Kurta Weila. To piekielnie trudny materiał muzyczny. Postaci Brechta wymagają od aktorów olbrzymich możliwości wokalnych - mówi Opatowicz.

Za muzykę odpowiada Krzysztof Baranowski, za choreografię Paulina Andrzejewska. Na scenie zobaczymy cały zespół aktorski Teatru Polskiego.

Co, gdzie, za ile

Opera za trzy grosze, 2 stycznia, Teatr Polski, godz. 19, bilety 35-45 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji