Artykuły

Bydgoszcz. Weekend z "Fascynacjami" w Operze Nova

Opera Nova zaprasza 8 i 9 marca spektakl "Fascynacje". Kto jeszcze nie wie, że kocha taniec współczesny, stanie się jego miłośnikiem po tym przedstawieniu!

Ten taniec - pozornie lekki, chwilami wręcz śmieszny, chwilami liryczny, czasem ze złowrogą muzyką-wymaga żelaznej kondycji, talentu i znakomitej dyspozycji tancerzy. Balet Opery Nova zaprasza 8 i 9 marca na swój spektakl "Fascynacje" w choreografii dwóch "speców" od baletu współczesnego: Maura de Candii i Jormy Elo. Taneczne dzieła tych twórców mają w repertuarze liczne europejskie i amerykańskie zespoły baletowe. Bydgoski Balet jest pierwszym z polskich zespołów, któremu przekazali oni swe choreografie.

I tak, poprzez nastrojowe, tajemnicze duety widz prowadzony jest do parodii klasyki, gdzie tancerze mają także zadania aktorskie. Druga część przedstawienia, to fascynujące, stopniowo nabierające zawrotnego tempa choreografie Elo do muzyki Mozarta i Sibeliusa.

Kto jeszcze nie wie, jak świetnych tancerzy ma bydgoska Opera , ten powinien obejrzeć najbliższe przedstawienie, a stanie się miłośnikiem nurtu współczesnego w balecie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji