Artykuły

Szczecin. Startuje plebiscyt o "Bursztynowy Pierścień"

Poczatek października to początek corocznego teatralnego plebiscytu organizowanego przez redakcję "Kuriera Szczecińskiego". Kto w tym roku powalczy o dwa Bursztynowe Pierścienie? Kandydatów jest jedenaścioro - pięć spektakli i sześcioro aktorów.

W SEZONIE 2013/2014, dokładnie tak samo jak w poprzednim, na zachodniopomorskich scenach wystawiono 29 premierowych przedstawień. Pierwszego wyboru najciekawszych z nich dokonała komisja konkursowa obradująca w składzie: Małgorzata Rymus z Polskiego Radia Szczecin, Piotr Michałowski z Uniwersytetu Szczecińskiego, Daniel Źródlewski z Muzeum Narodowego, Kinga Konieczny z TVP Szczecin oraz trójka dziennikarzy "Kuriera": Katarzyna Stróżyk, Artur Daniel Liskowacki i Bogdan Twardochleb.

Ich decyzją do Bursztynowego Pierścienia w kategorii "Najlepszy spektakl sezonu" pretendują: "Bajki samograjki" w reżyserii Anny Augustynowicz, wystawione w Teatrze Lalek "Pleciuga"; z Opery na Zamku - balet "Ogniwa" w choreografii Kai Kołodziejczyk, Piotra Czubowicza i Roberta Glumbka; przygotowany wspólnymi siłami Teatru Kana i Teatru Krepsko "Hotel Misery deLuxe" w reżyserii Linnei Happonen; "Opera za trzy grosze" w reżyserii Adama Opatowicza z Teatru Polskiego oraz wystawiona w Teatrze Współczesnym sztuka "Po sezonie" w reżyserii Grażyny Kani.

Do nagrody dla najlepszego aktora nominowani zostali: Elżbieta Donimirska z Teatru Polskiego za rolę Celii Peachum w "Operze za trzy grosze", Magdalena Myszkiewicz z Teatru Współczesnego za rolę Kobiety w "Pocałunku", Paweł Niczewski z Zamku Książąt Pomorskich za rolę w "Niedoparkach", Grażyna Nieciecka- Puchalik z Teatru Lalek "Pleciuga" za rolę Doli Common w "Stworzeniach scenicznych", Wojciech Rogowski z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie za rolę Austina Slopera w "Placu Waszyngtona" oraz Ewa Sobiech z Teatru Współczesnego za rolę baronowej Ady von Steten w "Po sezonie".

Tytuły i nazwiska wskazane przez komisję poddane zostaną teraz pod Państwa głosowanie.

Czytelnicy "Kuriera", wysyłając kupony i SMS-y, wskażą kto - ich zdaniem - najbardziej zasłużył na Bursztynowe Pierścienie. Nagrody rozdamy 1 grudnia podczas gali w Teatrze Polskim. Tego dnia ogłosimy również laureatów dwóch innych wyróżnień: Srebrnej Ostrogi dla najbardziej obiecującego młodego artysty scen naszego regionu oraz Nagrody Jury.

Publikujemy dziś pierwszy kupon do głosowania. Kolejne zamieszczać będziemy w środy i piątki. Ostatni ukaże się w piątek

21 listopada. Kupony należy wysyłać na adres redakcji ("Kurier Szczeciński", pi. Hołdu Pruskiego 8,70-550 Szczecin) lub wrzucać do skrzynki wiszącej przed wejściem do naszego budynku.

Poniżej przedstawiamy Państwu listę do głosowania SMS-owego. Obok każdego tytułu i nazwiska podajemy tekst, który należy wpisać w treść SMS-a. SMS-y wysyłamy pod numer 72051. Koszt jednej wiadomości to 2,46 zł z VAT-em. Głosowanie potrwa do niedzieli 23 listopada. (kas)

Lista SMS:

"Bajki samograjki"

"Hotel Misery deLuxe"

"Ogniwa"

"Opera za trzy grosze"

"Po sezonie"

Elżbieta Donimirska

Magdalena Myszkiewicz

Paweł Niczewski

Grażyna Nieciecka-Puchalik

Wojciech Rogowski

Ewa Sobiech

SMS o treści SMS o treści SMS o treści SMS o treści SMS o treści SMS o treści SMS o treści SMS o treści SMS o treści SMS o treści SMS o treści

BURSZTYN.l

BURSZTYN.2

BURSZTYN.3

BURSZTYN.4

BURSZTYN.5

BURSZTYN.6

BURSZTYN.!

BURSZTYN.8

BURSZTYN.S

BURSZTYN.10

BURSZTYN.1l

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji