Artykuły

Szczecin. Kulturalny koniec roku

Zostały tylko pojedyncze miejsca na imprezy sylwestrowe w szczecińskich instytucjach kultury. Ten sposób spędzania ostatniego wieczoru w starym roku cieszy się zwykle dużą popularnością.

W TEATRZE Współczesnym główną atrakcją będzie spektakl "Szkoła żon" [na zdjęciu] Moliera w reżyserii Justyny Celedy. Początek o godz. 18. Po przedstawieniu opowiadającym o szykującym się do ślubu zatwardziałym starym kawalerze planowana jest zabawa prowadzona przez Konrada Pawickiego. Będą m.in. konkursy z nagrodami i wspólny toast w foyer. Cena wejściówki - 110 złotych od osoby. Bilety są już wyprzedane.

W "Pleciudze" zabawa rozpocznie się o godz. 20. Goście obejrzą sylwestrową wersję najnowszej inscenizacji dla dorosłych przygotowanej przez zespół teatru.

"Wybierz Osiecką raz jeszcze". Po niej - poczęstunek i loteria fantowa. Biletów już nie ma.

Opera na Zamku rozpocznie świętowanie o godz. 19. Tutaj w repertuarze jest operetka "Hrabina Marica". Po niej w foyer odbędzie się bankiet z loterią fantową i szampanem, przy muzyce na żywo. Bilety kosztują 140, 160 i 180 złotych, przy czym te najdroższe są wyprzedane.

Jak zwykle dwie propozycje dla swoich widzów przygotował Teatr Polski. Na pierwszą z opcji - wcześniejszą i tańszą, za 160 i 180 złotych, ze spektaklem HOTEL SNÓW GODZ 19 symboliczną lampką szampana i loterią fantową - we wtorek było jeszcze dostępnych kilkanaście biletów. Druga, droższa oferta, z sylwestrowym wieczorem kabaretowym i zabawą do białego rana, za 400 złotych od osoby, już się wyprzedała.

Koncert sylwestrowy, jak zawsze, organizuje również Filharmonia Szczecińska. Słuchaczy czeka już przedsmak karnawału, czyli muzyczna podróż do Hawany lat 30. Zagra Orkiestra Symfoniczna FS pod batutą Ewy Strusińskiej, zaśpiewają zaś Jorge Luis Valcarcel Gregorio oraz Romana Jakubowska-Handke i Fe-lipe Alonso Cespedes Sanchez. Początek o godz. 20. Bilety mimo wysokich cen (190-250 złotych) rozeszły się bardzo szybko.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji