Artykuły

Koszalin. Noworoczna Wielka Gala Opery i Operetki w niedzielę

To będzie wielkie wydarzenie artystyczne i wymarzony muzyczny początek kulturalnego roku. Na jednej scenie spotkają się najwybitniejsi polscy soliści, aby zaśpiewać arie operowe z całego świata.

W niedzielę o godz. 18 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie rozpocznie się Noworoczna Wielka Gala Opery i Operetki.

Zabrzmią najpiękniejsze arie i duety z najsłynniejszych oper i operetek, popularne arie operetkowe oraz uwertury. Wystąpią: Edyta Piasecka, Magdalena Idzik, Adam Sobierajski, Adam Zaremba, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmoników Bydgoskich pod dyrekcją Marka Czekały. Koncert poprowadzi Andrzej Zborowski.

Dziś przedstawimy bliżej solistów.

Adam Sobierajski, to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Od 2007 roku solista Opery Krakowskiej, gdzie w tym samym roku wystąpił jako Darły w prapremierze światowej operetki Karola Szymanowskiego pt. "Loteria na mężów". Laureat wielu nagród, konkursów i festiwali m.in.: 2004 r. - udział w telewizyjnym widowisku promenadowym w ramach Europejskiego Festiwalu Operowego im. Jana Kiepury w Krynicy Górskiej, 2006 r. - IV nagroda na II Ogólnopolskim Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie, 2008 r. - wyróżnienie oraz cztery nagrody - w tym dla najlepszego tenora na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Adama Didura w Bytomiu. W maju 2009 r. Adam Sobierajski zdobył III nagrodę na I Europejskim Konkursie Tenorów w Sosnowcu. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz filharmoniami: śląską, zabrzańską, kielecką, toruńską.

Adam Zaremba, to uczestnik kursów mistrzowskich. Zdobywca wyróżnienia I st. na konkursie Złote Głosy Mazowsza w Warszawie w roku 2009. Cztery lata temu zdobył III miejsce oraz nagrodę za najlepsze wykonanie arii operetkowej na konkursie "Złote głosy" w Warszawie. Zdobywca " Złotego Słowika" w Nałęczowskim Festiwalu Belcanto 2012. Współpracuje z Europejską Fundacją Sztuki Wokalnej w Warszawie, Fundacją Pomocy Artystom Polskim Czardasz w Krakowie, Agencją Artystyczną "Otello" w Bydgoszczy, zespołem kameralnym Multi-Camerata z Torunia, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, operą "Nova" w Bydgoszczy oraz Filharmonią im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie.

Czego w wykonaniu artystów wysłuchamy w Koszalinie? W programie Wielkiej Gali Opery i Operetki m.in. uwielbiane "Libiamo" i "La donna emobile" Verdiego, "Gdybym był bogaczem" ze "Skrzypka na dachu", Aria Torreadora z "Carmen" czy walc Julii z "Romea i Julii", aria "Co się dzieje, oszaleję" z operetki "Księżniczka czardasza", "Brunetki, blondynki" oraz "Usta milczą" ("Wesoła wdówka"), a na wielki finał - "La Spagnola" w wykonaniu wszystkich artystów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji