Artykuły

Warszawa. Wystawa o teatrze w Starej ProchOFFni

17 grudnia o g. 17.15 w Starej ProchOFFni odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej "w/na/obok/ TEATRU".

Podczas wernisażu zostaną ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego, którego pokłosiem jest wystawa. W jury zasiadali: Ewa Staniszewska - widz, Wojciech Druszcz - fotografik, Maciej Nowak - dyrektor Teatru Wybrzeże w Gdańsku oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, prof. Henryk Izydor Rogacki - historyk teatru, Lech Żurkowski - plastyk. Podczas wernisażu zostanie także przeprowadzana nienachalna kwesta na rzecz budowy pomnika Czesława Niemena w Wasiliszkach Starych (Białoruś).

Przedmiotem konkursu była fotografia przedstawiająca teatr w różnych "odsłonach", prezentująca ludzi z nim związanych, w nim lub z nim żyjących oraz zdjęcia sytuacji inspirowanej teatrem. Głównym tematem fotografii był teatr; ideą i zamysłem było ukazanie teatru uchwyconego przez fotograficzny kadr, "rzeczywistości teatralnej" oraz pokazanie jak ów (świadomie - bądź nie) inspiruje rzeczywistość realną.

Konkurs miał charakter otwarty, adresowany do wszystkich - zarówno fotografów amatorów jak i profesjonalistów. Wystawą nagrodzonych i wyróżnionych prac, prezentowana będzie w cyklu "Dotyk oka - spotkania miedzy ruchem a bezruchem" w Teatrze Stara ProchOFFnia w Warszawie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji