Artykuły

Zielona Góra. Wieczór z liryką wokalną w Hydro(za)gadce

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza 21 marca na koncert poświęcony europejskiej liryce wokalnej "Od wschodu do zachodu". W muzyczną podróż zabiorą nas Agnieszka Adamczak-Hutek (sopran), Mikołaj Adamczak (tenor) i Marcin Hutek (baryton).

Artyści na co dzień uczestniczą w wielu projektach artystycznych i współpracują z renomowanymi instytucjami muzycznymi jak Teatr Wielki w Poznaniu, Internationale Opernstudio w Zurychu, Teatro Filarmonico w Weronie. Mimo młodego wieku mogą pochwalić się współpracą z dyrygentami m.in: Łukaszem Borowiczem, Michaelem Jurowskim, Eivind Gullberg Jensen, Jochen Rieder, Ingo Metzmacher, Massimo Zanetti, Andrea Battistoni, Mieczysławem Dondajewskim, Marcinem Sompolińskim, Maciejem Figasem. Ich wspaniałe talenty wokalny były nagradzane na wielu prestiżowych konkursach: Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrable na Słowacji, Konkursie Wokalnym im. Anneliese Rothenberger w Niemczech, International Hans Gabor Belvedere Singing Competition w Wiedniu.

Akompaniować artystom będzie Marcello Giusto - włoski pianista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. A. Vivaldiego w Alessandrii (Włochy). Od 2010r. współpracuje z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

ielonogórskiej publiczności zaprezentują pieśni P. Czajkowskiego, S. Rachmaninova, N. Rimsky-Korsakova, St. Moniuszki, W. Żeleńskiego, M. Karłowicza, R. Schumanna, F. Schuberta, R. Wagnera.

***

Hydro(za)gadka, 21 marca 2015, godz. 18.00

Bilety w cenie 20 zł na abilet.pl, w punktach sprzedaży abilet oraz w ZOK na godzinę przed koncertem ( tylko w przypadku gdy wcześniej nie zostaną wyprzedane)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji