Artykuły

Izrael. "Carmina Burana" na pustyni w Masadzie

Dzisiaj odbędzie się premiera megawidowiska operowego "Carmina Burana" w reżyserii Michała Znanieckiego i z gościnnym udziałem Kieleckiego Teatru Tańca. Spektakl powstał w ramach Masada Opera Festival organizowanego przez The Israeli Opera.

Jest to piąta edycja zapoczątkowanego w 2010 roku festiwalu, w ubiegłych latach zrealizowano "Nabucco", "Aidę", "Carmen" i w roku ubiegłym - "Traviatę" w reżyserii Znanieckiego. Festiwal przyciąga każdorazowo tysiące fanów operowych, którzy w niepowtarzalnej scenerii historycznej pustyni, mają wyjątkową możliwość, by obcować ze sztuką operową w wykonaniu największych gwiazd scen operowych. Jak co roku, widowisko operowe zobaczy kilkadziesiąt tysięcy widzów, turystów z całego świata oraz zaproszonych gości.

Megawidowiska teatralne są szczególnie bliską formą Michałowi Znanieckiemu. Tego rodzaju spektakle od lat z powodzeniem realizuje w wielu krajach. "Carmina Burana" powstaje w ramach wieloletniego kontraktu jaki artysta podpisał z The Israeli Opera. Po ubiegłorocznych premierach "Balu maskowego" i "Traviaty" w jego inscenizacji, artysta powróci w tym roku jeszcze w grudniu, by wyreżyserować "Trubadura" na deskach opery w Tel Avivie.

***

Kierowictwo muzyczne: James Judd

Reżyseria: Michał Znaniecki

Scenografia: Luigi Scoglio

Kostiumy: Magdalena Dąbrowska

Światła i projekcje: Bogumił Palewicz

Choreografia: Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak

Obsada

Sopran: Alla Vasilevitsky

Contra Tenor: Alon Harari

Baryton: Enrico Maria Marabelli

Chór The Israeli Opera

Kielecki Teatr Tańca

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji