Artykuły

Częstochowa. Henryk Talar bohaterem filmu dokumentalnego

Film dokumentalny "Do ludzi wróciłem - Talar" jest relacją z przygotowań do przedstawienia "W starych dekoracjach", opartego na opowiadaniach Tadeusza Różewicza i wyreżyserowanego przez Igora Gorzkowskiego.

Premiera spektaklu odbyła się 19 września w Teatrze im. Mickiewicza. Znakomity aktor i były dyrektor częstochowskiej sceny świętował w tym dniu jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Film nie tylko dokumentuje te wydarzenia, ale stanowi też zapis wspomnień częstochowian, którzy mieli okazję współpracować z Henrykiem Talarem zarówno w czasach jego dyrektury, jak i obecnie. O wybitnym aktorze opowiadają m.in. obecny dyrektor Teatru im. Mickiewicza Robert Dorosławski, dyrektor OPK "Gaude Mater" Tadeusz Piersiak, pisarz Andrzej Kalinin, muzyk Janusz "Yanina" Iwański, wojewoda częstochowski Cezary Marek Graj. Nie brakuje też opowieści aktorek częstochowskiego teatru, a wśród nich Małgorzaty Marciniak, Iwony Chołuj i Sylwii Karczmarczyk.

Film "Do ludzi wróciłem - Talar" stanowi również osobiste podsumowanie i rozliczenie się bohatera z czasami, kiedy kierował naszym teatrem. Film zrealizował częstochowski wydział kultury, promocji i sportu.

Oficjalna premiera odbędzie się 8 października w Kinie Studyjnym OKF (Al. NMP 64) o godz. 19. Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z Henrykiem Talarem. Wstęp na pokaz jest wolny, ale za okazaniem specjalnej wejściówki. Są one rozprowadzane w siedzibie wydziału kultury, promocji i sportu w Odwachu i kasie Kina Studyjnego OKF. Liczba miejsc jest ograniczona.

Po premierze dokument będzie udostępniony w internecie na miejskim profilu YouTube, na stronie Urzędu Miasta Częstochowy oraz Teatru im. Mickiewicza.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji