Artykuły

Kraków. Krzyżowski, bracia Oleś i "Pianohooligan" przypominają Wirpszę

Małopolski Ogród Sztuki zaprasza na koncerty poetycko-muzyczne JAZZFORMANCE, poświęcone twórczości polskiego poety Witolda Wirpszy w jazzowej interpretacji znakomitych artystów!

Wybitni muzycy jazzowi - Marcin Oleś, Bartłomiej Oleś i Piotr Orzechowski "Pianohooligan" oraz aktor Radosław Krzyżowski w dwa kolejne dni listopada przedstawią poematy nieco dzisiaj zapomnianego poety Witolda Wirpszy (1918-1985), autora wielu tomików wierszy, powieści oraz opowiadań i esejów, tłumacza literatury niemieckiej.

Językowe eksperymenty literackie Witolda Wirpszy stały się znakomitą inspiracją dla muzyków, których sztuka opiera się na grze skojarzeń. Wybór jego tekstów przez jazzmanów młodego pokolenia świadczy o głębokim osadzeniu poezji autora m.in. "Komentarzy do fotografii" we współczesnych kontekstach.

Witolda Wirpsza warty jest "odkrycia" także dlatego, że skala jego twórczości jest odwrotnie proporcjonalna do pozycji, jaką ten wybitny poeta, formalnie dzielący klasę Karpowicza i Barańczaka, zajmuje w naszym krajobrazie kulturowym.

**

14 listopada, sobota, godz. 19.00 Wirpsza: Cząstkowa próba o człowieku

15 listopada, niedziela, godz. 19.00 Wirpsza: Agregaty

**

bilety:

normalne 25 zł, ulgowe 15 zł

bilet na dwa koncerty 30 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji