Artykuły

Warszawa. "Madryt 03" - przedstawienie w rocznicę zamachów

W drugą rocznicę zamachów terrorystycznych w Madrycie - 11 marca - w warszawskiej Starej ProchOffni odbędzie się premiera spektaklu "Madryt 03" w reżyserii i choreografii Dariusza Lewandowskiego.

Lewandowski jest tancerzem, choreografem, aktorem i reżyserem wielu projektów artystycznych (między innymi spektaklu "Kofta"), założycielem grupy "Kompania Primavera".

Tematem spektaklu jest zamach terrorystyczny w madryckim metrze w 2004 roku. W dwuaktowym dramacie, wykorzystane zostaną m.in. taniec i performance znanego artysty Pawła Althamera.

W akcie pierwszym publiczność poznaje młodego terrorystę na kilka godzin przed dokonaniem zamachu. W kolejnym akcie widz towarzyszy przyszłym ofiarom zamachu w ostatnich minutach ich życia oraz tym, którym dzięki zbiegom okoliczności, udaje się przeżyć.

W spektaklu wystąpią m.in. tancerka Polskiego Teatru Tańca Ewy Wycichowskiej - Ramona Nagabczyńska, aktorzy Teatru Konsekwentnego - Jerzy Łazewski i Adam Sajnuk, tancerze Kompanii Primavera - Michał Piróg, Mirosław Woźniak i Szymon Osiński, aktorka Teatru Roma - Monika Rowińska oraz aktor Teatru Dramatycznego Wojciech Wysocki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji