Artykuły

Bydgoszcz. "Baron..." w podróży, czyli Opera Nova na wakacje

Gościnne występy bydgoskiej Opery Nova w Operze Leśnej w Sopocie - 8 i 9 lipca o godz. 20.00. Zaprezentują operetkę Johanna Straussa "Baron cygański".

Wywiezienie z macierzystego teatru tak gigantycznej produkcji, jaką jest spektakl "Barona cygańskiego" w bydgoskiej Operze Nova i przeniesienie jej na scenę Opery Leśnej w Sopocie, to nie lada wyczyn! W Operze Nova od kilku dni trwa wielkie pakowanie: załadowano już ponad 300 wspaniałych kostiumów. Na wyjazd szykuje się osiem pań garderobianych, cztery fryzjerki-charakteryzatorki, dwudziestu siłaczy z ekipy technicznej (w tym specjalnie doangażowani), 5 akustyków. W Sopocie dołączą do nich oświetleniowcy i dźwiękowcy z wynajętych firm.

Jutro (środa) co dwie godziny, począwszy od godz. 9.00 do 13.00 pod rampę załadunkową podjeżdżać będzie tir, do którego ładowane będą elementy scenografii, w tym wspaniałe ażurowe schody oraz gigantyczny żyrandol, najsłynniejszy bodaj "rekwizyt" w historii Opery Nova. Elektrycy ze szczególną pieczą zadbają o jego zabezpieczenie. Po przyjeździe do Sopotu, z czwartku do piątku rana na scenie trwać będzie ustawianie świateł. Soliści i cały zespół artystyczny wyjeżdżają z Bydgoszczy w piątek; od godz.16.00 rozpocznie się próba generalna w Operze Leśnej. Jedziemy jako "artystyczna wizytówka" Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zamierzamy podbić serca tych, którzy jeszcze nie gościli w Operze Nova w Bydgoszczy.

Na spektakle w Operze Nova zapraszamy ponownie od 7 września.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji