Artykuły

Kielce. "Judy" na scenie Pałacyku Zielińskiego

Spektakl muzyczny "Judy" - to kolejna propozycja Teatru Komedii Nowoczesnej w Pałacyku Zielińskiego. Przedstawienie zostanie pokazane w czwartek, 27 października. Na scenie zobaczymy Katarzynę Misiewicz-Żurek i Lesława Żurka.

"Judy" to spektakl muzyczny inspirowany życiem oraz twórczością legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Akcja przedstawienia rozgrywa się w 1969 roku w garderobie kopenhaskiej sali koncertowej, tuż przed jej ostatnim wyjściem na scenę - trzy tygodnie później znaleziono ją martwą w jej wynajętym domu w Londynie.

Przyczyną śmierci było "przypadkowe przedawkowanie barbituranów", próby samobójczej nie stwierdzono. Koroner dodał, że Garland i tak żyła "na kredyt" między innymi z powodu marskości wątroby. Miała 47 lat.

Spektakl jest zabawną i jednocześnie gorzką opowieścią o życiu "tam, gdzie gwiazd jest więcej niż na niebie", refleksją nad przemijaniem i blaknięciem blasku sławy.

--

"Judy", Pałacyk Zielińskiego, czwartek, 27 października, godzina 19. Wstęp 10 złotych w przedsprzedaży i 15 złotych w dniu spektaklu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji