Artykuły

Kraków. Laureaci Forum Młodej Reżyserii

20 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie zakończyło się 6. Forum Młodej Reżyserii. Zaprezentowano 11 spektakl w nurcie głównym i 6 nurcie "off".

Swoje prace pokazali studenci wydziałów reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku AT im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz Fili PWST we Wrocławiu.

Jury w składzie Dorota Ignatjew, Paweł Łysak, Maciej Nowak oraz Ewa Gawłowska (sekretarz) postanowiło przyznać następujące nagrody:

- nagrodę główną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 15 000,00 zł -

p. Małgorzacie Wdowik, studentce V roku Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie za stworzenie przedstawienia pt. "Piłkarze" na podstawie scenariusza Krzysztofa Szekalskiego w uznaniu dla nowej, intrygującej narracji widowiska piłkarskiego.

W uzgodnieniu z fundatorem jury postanowiło dokonać podziału nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i przyznać:

- nagrodę w wysokości 2 000,00 zł p. Aleksandrze Skorupie, studentce IV roku Wydziału Reżyserii Dramatu PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie za wyreżyserowanie monodramu "Wanda Wasilewska" w uznaniu pracy z aktorką i ujawnienia niebanalnego portretu postaci, która poległa pod naporem historycznych stereotypów.

W związku z wysokim poziomem większości prezentacji nurtu OFF dzięki zgodzie Fundatora, czyli Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, przyznano również dwie równorzędne nagrody w wysokości 4 000,00 zł każda:

p. Klaudii Hartung-Wójciak, studentce III roku Wydziału Reżyserii Dramatu PWST im. Ludwika Solskiego za reżyserię widowiska "Tkacze - Historia jak z życia wzięta, a przez to bardzo smutna" na motywach "Tkaczy" Gerharta Hauptmanna za stworzenie polifonicznego widowiska teatralnego o bardzo aktualnej wymowie.

p. Grzegorzowi Jaremce, studentowi II roku Wydziału Reżyserii Dramatu PWST im. Ludwika Solskiego, za reżyserię "Oczyszczonych" Sarah Kane w tłumaczeniu Jacka Poniedziałka i Krzysztofa Warlikowskiego za świeże i osobiste odczytanie jednego z klasycznych tekstów współczesnej dramaturgii.

Nagrodę Dyrektora TR Warszawa Grzegorza Jarzyny "Debiut w TR" otrzymała Klaudia Hartung-Wójciak (PWST im. L. Solskiego w Krakowie).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji