Artykuły

Warszawa. Teatry w lipcu

Dziś rusza Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF, a 7 lipca odbędą się premiery "Dzień świra opera/musical" w Teatrze Kamienica oraz "Kinky Boots" w Teatrze Dramatycznym. Od 8 lipca na placu Konstytucji będzie szansa zobaczyć spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru.

"Dzień Świra" w Kamienicy

15 lat od premiery kinowej filmu Marka Koterskiego historia Adasia Miauczyńskiego powraca jako "Dzień świra opera/musical". Reżyser przedstawienia Marcin Kołaczkowski mówi: "Myślę, że jest to absolutnie znakomite libretto na współczesny, rdzennie polski musical. Niepokojąco aktualny w swojej wymowie... może nawet bardziej niż 15 lat temu. Film jest genialny, perfekcyjny, niepowtarzalny i niepodrabialny. Na nasze szczęście film a musical w teatrze to całkowicie odmienne formy artystyczne, których nie da się zbytnio porównywać". Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki, a choreografii - Jarosław Staniek. Występują m.in. Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska i Wojciech Solarz. Premiera 7 lipca w Teatrze Kamienica.

***

"KINKY BOOTS" w Dramatycznym

W lipcu odbędzie się Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Na afiszu m.in. nowy spektakl - musical "Kinky Boots". Na podstawie scenariusza Geoffa Deana i Tima Firtha muzykę i słowa napisała amerykańska piosenkarka i aktorka Cyndi Lauper. Będzie to, jak zapowiadają twórcy, "wybuchowa mieszanka popu, soulu, rocka, drag queens". Przedstawienie reżyseruje Ewelina Pietrowiak, w głównych rolach wystąpią: Mateusz Weber i Krzysztof Szczepaniak. Premiera 7 lipca na Scenie im. Gustawa Holoubka.

***

Teatr na placu Konstytucji

Teatr Polonia i Och-Teatr w Warszawie - sceny prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz Kultury - grają przez całe wakacje w swoich siedzibach, ale zapraszają też na plenerowe spektakle. Od 8 do 31 lipca na placu Konstytucji oraz od 1 do 26 sierpnia przy Och-Teatrze (ul. Grójecka 65) będziemy mogli zobaczyć m.in. "Lament na Placu Konstytucji", "Związek otwarty", "Flamenco namiętnie", a dla dzieci m.in. "Czerwonego kapturka". Wstęp wolny. Program: www.teatrpolonia.pl

***

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF

Na festiwalu organizowanym co dwa lata przez Akademię Teatralną w Warszawie pokazane będą spektakle studentów aktorstwa, m.in. z Włoch, Belgii, USA, Peru, Iranu i Finlandii - w sumie 30 przedstawień z 11 krajów. Zobaczymy też dyplomy przygotowane przez polskie uczelnie, m.in. spektakl "Pelikan. Zabawa z ogniem" w reżyserii Jana Englerta w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej i "Diabeł, który..." (na zdjęciu) w reżyserii Mariusza Grzegorzka z łódzkiej Filmówki. Festiwal rozpocznie się 30 czerwca i potrwa do 6 lipca. Przedstawienia pokazywane będą w Teatrze Collegium Nobilium przy Miodowej, ale też w Ateneum i Syrenie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji