Artykuły

Tarnów. Setny "Tajemniczy ogród" u Solskiego

12 października, po raz setny, Teatr Solskiego pokazał "Tajemniczy ogród", spektakl familijny, wg Frances Hodgson Burnett w reżyserii Tomasza Obary, z muzyką Bolesława Rawskiego i scenografią Anny Sekuły.

Sceniczna adaptacja klasyki literatury dziecięcej, której premiera odbyła się w 2011 roku na otwarcie nowo wyremontowanego budynku teatru, okazała się prawdziwym hitem. Kilka lat od premiery "Tajemniczy ogród" obejrzało blisko 30 tysięcy osób i zagrano 100 razy (!)

To wspaniała opowieść o dziecięcej przyjaźni, sympatii i miłości, która przezwyciężyła wszelakie trudności zarazem w relacjach między rówieśnikami jak i dorosłymi. To tajemnicza zależność między światem przyrody jak i relacjami między ludźmi dorosłymi i małymi. Warto brać przykład z bohaterów naszego przedstawienia, które dedykujemy szerokiej widowni. To piękny teatr rodzinny - mówi Mariusz Szaforz grający rolę Pana Crevena.

Złoty spektakl obejrzeli uczniowie i opiekunowie z Zespołu Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia "Siódemka" w Tarnowie, ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łosiu oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku - Zdroju.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu całemu zespołowi życzymy 200 lat!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji