Artykuły

Poznań. TREvoci zaśpiewają na MTP

Trzej tenorzy, którzy wystąpią we wtorek na MTP, łączą muzykę rozrywkową z klasyką. Mówią o sobie, że są muzykami nowej generacji.

Wojtek Sokolnicki ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu, Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i klasę saksofonu w Wałbrzychu. Jest śpiewakiem operowym, producentem i reżyserem wydarzeń artystycznych. Zadebiutował główną partią w operze L. Bernsteina "Candide" w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca.

Mikołaj Adamczak to tenor liryczny, producent muzyczny i kompozytor w jednej osobie. W swoim dorobku ma wiele partii operowych, m.in. Titus ("Clemenza di Tito", W.A. Mozart), Don Ottavio (Don Giovanni, W.A. Mozart), Vladimir Lensky ("Eugeniusz Oniegin", P. Czajkowski), Fenton ("Falstaff", G. Verdi), które wykonywał w Polsce i za granicą.

Miłosz Gałaj - absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Wykształcony w dwóch specjalnościach: śpiewu solowego oraz musicalu.

Razem tworzą zespół TREvoci [na zdjęciu]. Tenorzy mówią o sobie, że są artystami nowej generacji. Wykonują różne gatunki muzyki w oryginalnych aranżacjach. Ich repertuar jest naprawdę różnorodny: od opery, przez operetkę, po przeboje muzyki rozrywkowej. W swym dorobku artystycznym mają występy u boku największych śpiewaków operowych. Występowali na najbardziej prestiżowych scenach świata.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji