Artykuły

Warszawa. Prapremiera dramatu Michała Bajera

Młoda reżyser Natalia Korczakowska przygotowała czwartą premierę w cyklu TR/PL - "Strefę działań wojennych" Michała Bajera.

Autor urodził się w 1981 r. w Poznaniu, gdzie ukończył filologię romańską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Był słuchaczem Studium Dramatopisarskiego w TR Warszawa. Autor "Verklärte Nacht" i "Zjedz serce wroga".

- We wcześniejszych sztukach unikałem tematyki społecznej -mówi "Rz" Michał Bajer. - Dlatego propozycję TR, by opowiedzieć o problemach współczesnych Polaków, przyjąłem ze zdziwieniem. Postanowiłem zmierzyć się z tym zadaniem, choć nie wprost. Innym językiem. W eksperymentalnej formie. Wyszedłem od konstatacji, że w Polsce coraz silniej dochodzi dziś do głosu dyskurs strachu. Przedstawiłem troje ludzi: matkę, córkę i jej chłopaka. Siedzą w domu, przekonani, że z zewnątrz czyha na nich zagrożenie. Tytułowa "Strefa działań wojennych" to opozycja: my (rodzina) kontra inni. Jednak żadnej wspólnoty nie da się budować na strachu i nieufności. Wtedy bowiem machina agresji zwraca się - siłą inercji - przeciwko jej członkom. Im bardziej izolują się w imię własnej jedności, tym bardziej się ta jedność rozpada.

W przedstawieniu grają Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik i Rafał Maćkowiak.

TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8, tel. 0 22 629 02 20, prapremiera: 28.05, godz. 21.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji