Artykuły

Bydgoszcz. Rusza sezon w Operze Nova

Opera Nova rozpoczyna kolejny, 62. sezon artystyczny. W dniach 14-16 września wystawiana będzie baśń baletowa "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Od 18 września rozpocznie się sprzedaż biletów na premierę opery komicznej Macieja Małeckiego do libretta Wojciecha Młynarskiego "Awantura w Recco, czyli Drzewko Wolności".

Opera Nova zaprasza na familijne spektakle: dwukrotnie w piątek i sobotę (godz. 11.00 i godz. 17.00) oraz w niedzielę o godz. 17. Będzie to już 119. przestawienie tego tytułu, którego premiera odbyła się w 2000 r., a obejrzało dotąd blisko 76 tysięcy widzów.

Balet oraz Orkiestra Opery Nova pod batutą Kamila Parchety przedstawią taneczną wersję znanej baśni braci Grimm , do której muzykę skomponował Bogdan Pawłowski, a choreografię stworzył Henryk Konwiński.

W roli Śnieżki występować będą kolejno: Marta Kurkowska i Natalia Ścibak, jako Książę: Krzysztof Górski i Paweł Nowicki, jako Macocha-Zła Królowa: Angelika Gembiak i Olga Karpowicz.

*

Opera Nova informuje, iż od wtorku 18 września rozpocznie sprzedaż biletów na premierę opery komicznej Macieja Małeckiego do libretta Wojciecha Młynarskiego "Awantura w Recco, czyli Drzewko Wolności". Tę mało znaną pozycję współczesnej twórczości operowej Opera Nova pragnie zaprezentować w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie realizowane i finansowane w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021". W operowym foyer oglądać można projekty scenografii Wojciecha Stefaniaka do październikowej premiery.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji