Artykuły

Bydgoszcz. Jubileusz Małgorzaty Greli w Operze Nova

Mimo dorobku kilkudziesięciu kreacji wokalnych i ćwierćwiecza prześpiewanego na scenie Opery Nova wygląda na rówieśnicę swych studentek: Małgorzata Grela świętować będzie jubileusz 25-lecia pracy artystycznej w Operze Nova, 24 listopada, w operetce "Hrabina Marica" wykonując rolę tytułową.

Pełna temperamentu scenicznego, obdarzona urokliwym sopranem i urodą amantki, podbija publiczność bydgoskiej Opery. Mimo dorobku kilkudziesięciu kreacji wokalnych i ćwierćwiecza prześpiewanego na scenie Opery Nova wygląda na rówieśnicę swych studentek. Spiritus movens studenckich spektakli operowych i ulubienica młodzieży akademickiej. Występuje na koncertach galowych i kameralnych imprezach (także w zamkniętych zakładach karnych !). Zawsze z dowcipem "w zanadrzu", energią i promiennym uśmiechem... Małgorzata Grela świętować będzie jubileusz 25-lecia swej pracy artystycznej w Operze Nova w sobotę, 24 listopada, wykonując rolę tytułową w operetce "Hrabina Marica" (na zdjęciu).

Operetkę Kálmána Opera Nova grać będzie od czwartku, 22 XI do niedzieli, 25 XI i będzie to już 90. przedstawienie tego tytułu.

W piątek i niedzielę po raz pierwszy w roli Maricy wystąpi inna znakomita solistka bydgoskiej Opery, Magdalena Polkowska, która dotychczas wykonywała w tym przedstawieniu partię Lizy.

Ponadto w roli Tassila zadebiutuje Łukasz Załęski, a nowy solista, Bartłomiej Kłos zaprezentuje się jako książę Populescu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji