Artykuły

Bydgoszcz. "Hrabina Marica" na jubileusz Małgorzaty Greli

Węgrzy, Austriacy, Cyganie, Czesi spotykają się w rezydencji pięknej (bogatej i samotnej!) hrabiny, aby śpiewać , tańczyć i kochać. Muzyczny obraz nieistniejącego już świata sprzed I wojny Opera Nova proponuje melomanom podczas czterech spektakli w dniach 22-25 listopada.

Operetka "Hrabina Marica", która w Operze Nova wystawiona zostanie po raz 90., to prawdziwy "muzyczny fajerwerk": romanse, czardasze, kankan, fokstrot...

Muzyka Kálmána zawsze wprawia słuchaczy w pogodny nastrój, dlatego też MAŁGORZATA GRELA (sopran) wybrała ten tytuł na swój szczególny wieczór: jubileusz 25-lecia pracy artystycznej w Operze Nova świętować będzie w sobotę, 24 listopada, wykonując rolę tytułową.

W piątek i niedzielę po raz pierwszy w roli Maricy wystąpi inna znakomita solistka bydgoskiej Opery, Magdalena Polkowska.

Jako adoratorzy pięknej hrabiny: Janusz Ratajczak i Łukasz Załęski( Hrabia Tassilo). Jako niefortunny wielbiciel Koloman Żupan: Szymon Rona i Paweł Krasulak. Partię Lizy wykonywać będą: Hanna Okońska i Marta Ustyniak-Babińska. W roli Czekka Ryszard Smęda, jako książę Populescu: Bartłomiej Kłos i Jakub Zarębski.

Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Maciej Figas.

W sprzedaży są jeszcze bilety na czwartkowe (22 XI) przedstawienie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji