Artykuły

Warszawa. "Cząstki kobiety" w TR Warszawa, "Alicja..." w Lalce

8 grudnia w Teatrze Lalka premiera "Alicji w Krainie Czarów" w reż. Aleksieja Leliawskiego, natomiast 13 grudnia premierowe "Cząstki kobiety" zaprezentuje TR Warszawa. 10 grudnia w Teatrze Syrena odbędzie się spotkanie wokół książki "Ale musicale!" Daniela Wyszogrodzkiego.

"CZĄSTKI KOBIETY" W TR WARSZAWA

Do TR Warszawa wraca Kornél Mundruczó - węgierski twórca, który kilka lat temu na scenie przy Marszałkowskiej wystawił entuzjastycznie przyjmowanego "Nietoperza". Teatr zapowiada, że "Cząstki kobiety" to rewers "Nietoperza". Wtedy tematem była eutanazja, odchodzenie z życia, teraz Mundruczó i autorka tekstu Kąty Weber zajęli się narodzinami. Bohaterką jest 30-letnia Maja, która mierzy się z osobistym kryzysem. Wystąpią m.in.: Justyna Wasilewska i Dobromir Dymecki. Premiera w czwartek 13 grudnia o godz. 19 na scenie TR Warszawa/ATM Studio (Wał Miedzeszyński 384).

***

"ALICJA W KRAINIE CZARÓW" W TEATRZE LALKA

W Teatrze Lalka (PKiN) w sobotę o godz. 19.30 premiera "Alicji w krainie czarów" Lewisa Carrolla [na zdjęciu]. Reżyseruje Aleksiej Leliawski, który w Lalce wystawiał "Cudowną podróż" na podstawie powieści szwedzkiej pisarki, noblistki Selmy Lagerlof. Autorką scenografii i lalek jest Martyna Kander. Muzykę skomponuje Paweł Piątek. W obsadzie m.in.: Anna Andrzejewska, Beata Duda-Perzyna, Mirosława Płońska-Bartsch, Wojciech Pałęcki, Piotr Tworek, Weronika Wachowska.

***

O MUSICALACH W TEATRZE SYRENA

W Teatrze Syrena (ul. Litewska 3) w poniedziałek o godz. 19 odbędzie się premiera książki Daniela Wyszogrodzkiego "Ale musicale!" (wyd. Marginesy). W książce znajdziemy omówienia około stu najważniejszych musicali - od broadwayowskiej klasyki po najnowszy hit "Hamilton". Spotkanie poprowadzi dyrektor Teatru Syrena Jacek Mikołajczyk, a w programie występ niespodzianka! Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji