Artykuły

Gdańsk. "Orfeusz i Eurydyka" z Cappellą Gedanensis

W sobotę, 11 maja o 19 w Centrum Św. Jana w Gdańsku zostanie wystawiona opera barokowa Christopha Willibalda Glucka "Orfeusz i Eurydyka", którą trójmiejscy melomani mieli już okazję usłyszeć w wersji koncertowej 3 lipca 2014 roku.

Wydarzenie to wtedy odbiło się szerokim echem i do dzisiaj wspominane jest przez trójmiejskich melomanów. Tym razem opera zostanie wystawiona w wersji scenicznej. Podobnie jak przed 5 laty w rolę Orfeusza wcieli się zjawiskowa i obdarzona niezwykłym mezzosopranem Magdalena Lewandowska, a partię Eurydyki wykona światowej sławy sopranistka Olga Pasiecznik. Partię Amora wykona znana i uwielbiana przez trójmiejskich melomanów sopranistka Anna Fabrello.

Orkiestrę i chór Cappelli Gedanensis poprowadzi dyrygent specjalizujący się w wykonywaniu muzyki XVIII wieku Przemysław Fiugajski, a spektakl przygotuje Tomasz Jan Wygoda, reżyser i choreograf mający w swoim dorobku szereg produkcji operowych we współpracy z Mariuszem Trelińskim. Pomysłodawcą i zarazem producentem całego przedsięwzięcia jest prof. dr hab. n. med. Dominik Rachoń.

Bilety w cenie 40-180 zł do nabycia na stronie internetowej www.kupbilecik.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji