Artykuły

Kraków. Oświadczenie realizatorów spektaklu "Żyd z "Wesela" w Teatrze Bagatela

Jako realizatorzy powstającego w Teatrze Bagatela spektaklu pt. "Żyd z Wesela" w pełni solidaryzujemy się z pracownicami teatru w związku z zarzutami podniesionymi przez nie w piśmie do Urzędu Miasta Krakowa, dotyczącymi zachowań o podtekście seksualnym wobec nich w wykonaniu dyrektora Henryka Jacka S., mogących mieć znamiona molestowania seksualnego w miejscu pracy, mobbingu i nierównego traktowania.

Z ogromnym rozczarowaniem przyjęliśmy fakt, że Urząd Miasta Krakowa dopuścił się przekazania dyrekcji Teatru Bagatela nazwisk informatorek, a zarazem - w ich poczuciu - poszkodowanych. To karygodne nadużycie zaufania, które w organie prowadzącym teatr pokładały aktorki. Jesteśmy rozczarowani tym bardziej, że na czele Urzędu stoi prof. Jacek Majchrowski - polityk, który wywodzi się ze środowiska lewicy.

Kategorycznie nie zgadzamy się na udział dyrektora w próbach do naszego przedstawienia. Naszym obowiązkiem jest solidarność, a zasada domniemania niewinności nie zwalnia z konieczności zabezpieczenia dobrostanu osób, które czują się zagrożone. Za optymalne rozwiązanie uważamy zawieszenie dyrektora do momentu wyjaśnienia sprawy.

Klaudia Hartung-Wójciak, reżyserka

Witold Mrozek, dramaturg

Marcin Wojciechowski, kostiumograf

Magdalena Przybysz, choreografka

Piotr Peszat, kompozytor

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji