Artykuły

Toruń. Urodziny Mikołaja Kopernika z baletem

W Ratuszu Staromiejskim o godz. 17 będziemy w środę świętować 547. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Podczas imprezy zaplanowano także minirecital baletowy - wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi: Monika Maciejewska i Gintautas Potockas.

547. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, jak co roku, obchodzić będziemy podczas imprezy Dies Natalis Copernici. W sali mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbędzie się wykład prof. Krzysztofa Meissnera "Rewolucje kopernikańskie w fizyce".

Prof. Meissner jest wybitnym autorytetem w dziedzinie fizyki cząstek elementarnych, dydaktykiem i popularyzatorem wiedzy o wszechświecie, stawia pytania o niezwykle zajmujące nas wszystkich zagadnienia: o naukę i wiarę, o czas, o granice poznania i wyobraźnię. Jego wykłady ukazują elegancką i wytworną stronę fizyki, a ze względu na przystępny i interesujący język profesora cieszą się niesłabnącą popularnością. Profesor jest współpracownikiem Rogera Penrosea, który ze Stephenem Hawkingiem opracował twierdzenie o osobliwościach w ogólnej teorii względności.

Podczas imprezy zaplanowano także minirecital baletowy - wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi: Monika Maciejewska i Gintautas Potockas.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji