Artykuły

Poznań. Jubileusze artystów Teatru Wielkiego

I kto by podejrzewał, że Weronika Pelczar, solistka Opery Poznańskiej, 10 listopada skończyła 90 lat. Wygląda fantastycznie. Z okazji urodzin w siedzibie poznańskiego ZASP-u odbyła się kameralna uroczystość, w której jubilatce towarzyszył Stanisław Romański - sceniczny partner, a prywatnie mąż artystki.

Weronika Pelczar ma na swoim koncie wiele ról, ale do historii przeszła jako wspaniała Madame Butterfly. Nie zdziwił więc nikogo prezent - porcelanowej Madame Butterfly i obecność trzech artystek kreujących aktualnie tę postać na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu: Marii Mitrosz, Romy Jakubowskiej-Handke j Galiny Kukliny. Wśród gości byli także Witold Dębicki, prezes oddziału poznańskiego ZASP-u, Sławomir Pietras oraz koleżanki i koledzy artystki.

* * *

Urodziny na scenie

Piotr Liszkowski występuje w Teatrze Wielkim od zawsze. Nikogo więc nie zdziwił fakt, że siedemdziesiąte urodziny spędził także na scenie. W minioną niedzielę [12 listopada] wystąpił jako Bartłomiej Młynarz w "Krakowiakach i góralach". Po przedstawieniu, przy wypełnionej po brzegi widowni, dostał piękne kwiaty od kolegów, a publiczność z towarzyszeniem orkiestry zaśpiewała mu 100 lat. Nawet sam jubilat nie spodziewał się, że koledzy pamiętają. Piotr Liszkowski choć na co dzień jest emerytem, pojawia się na scenie nie tylko w tej śpiewogrze.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji