Artykuły

Szczecin. Finaliści Bursztynowego Pierścienia 2007

W Zeszłym tygodniu zakończyliśmy pierwszy etap naszego plebiscytu "Bursztynowy Pierścień 2007", prezentując dorobek ostatniej z konkursowych scen - koszalińskiego Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Dziś rozpoczynamy etap drugi: przedstawiamy nominowanych aktorów i spektakle. To spośród nich wybiorą Państwo ostatecznych zwycięzców naszego konkursu.

Na adres"Kuriera Szczecińskiego" nadeszło mnóstwo kuponów z typowaniami naszych Czytelników. Mimo iż szybko wyłoniła się grupa faworytów, to rozrzut głosów był spory. Niewielką liczbę Państwa typów musieliśmy też unieważnić - plebiscyt obejmuje bowiem tylko te spektakle, które odbyty się w sezonie 200&2007.

Po przeliczeniu wszystkich kuponów ogłaszamy wszem i wobec, że do drugiego etapu przechodzą aktorzy: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego, Olga Adamska, Adam Dzieciniak i Jacek Polaczek z Teatru Polskiego, Robert Gondek z Teatru Współczesnego oraz Janusz Lewandowski z Opery na Zamku.

W kategorii najlepszego ubiegłorocznego spektaklu największe Państwa uznanie zyskały: "Dzień Świra" Teatru Małego, "Wesele Figara" Opery na Zamku, "Stacyjka Zdrój" Teatru Polskiego, "Na gorąco" Teatru Współczesnego oraz monodram "...syn" Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

W piątkowych wydaniach "Kuriera Szczecińskiego" przybliżać będziemy wszystkich nominowanych, by łatwiej było Państwu podjąć decyzję, kto najbardziej zasługuje na nagrody. W każdy piątek i środę zamieszczamy także nasz kupon, na którym oddawać można swoje głosy (przypominamy, że nie honorujemy kserokopii kuponów). Oprócz Bursztynowych Pierścieni, przyznanych przez Czytelników "Kuriera", swoje laury przyzna także jury złożone z dziennikarzy i krytyków teatralnych.

Werdykt ogłosimy na uroczystej gali na początku grudnia. Wielka teatralna feta odbędzie się w Teatrze Polskim. Oprócz ogłoszenia wyników oraz wręczenia wszystkich nagród w programie znajdzie się pokaz jednego z najlepszych spektakli Polskiego ostatnich lat - "Kolacji dla głupca", znakomitej komedii Francisa Vebera.

Pełny regulamin konkursu znaleźć można na internetowej stronie "Kuriera Szczecińskiego" - www. kurier.szczecin.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji