Artykuły

Gdańsk-Gdynia. Zaśpiewają wiersze Zbigniewa Herberta

Obchodzony właśnie Rok Zbigniewa Herberta w 10 rocznicę jego śmierci zainspirował Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra i G.O.K. Sinfonietta Nordica, aby zorganizować wydarzenie poświęcone Księciu Poetów, które łącząc słowo i muzykę wprowadzi publiczność w intymny świat jego poezji.

Wspólnie z partnerami Art Deco Group, gdyńską Akademią Morską oraz z gdańską Akademią Muzyczną im. St. Moniuszki, przygotowany został bogaty program Festiwalu Zbigniewa Herberta Muzyka Słów.

Wezmą w nim udział znakomici artyści z Polski, Anglii, Francji, Grecji i USA. Jego główną ideą jest przedstawienie twórczości i sylwetki Zbigniewa Herberta oraz muzycznych wizji i interpretacji jego utworów. Publiczność będzie miała możliwość wysłuchania między innymi takich wierszy jak "Nike, która się waha", "Przesłanie Pana Cogito" oraz "Elegia na odejście" w języku polskim oraz angielskim, francuskim i greckim w oryginalnej oprawie muzycznej autorstwa współczesnych kompozytorów.

W sobotę 2 sierpnia - pierwszego dnia Festiwalu - zostaną zaprezentowane utwory kompozytorów młodego pokolenia: Sylvii Filus (Francja), Krzysztofa Aleksandra Janczaka, Georgiosa Kissasa (Grecja), Ryszarda Osady i Jacka Rządkowskiego.

W niedzielę 3 sierpnia zabrzmi muzyka ich mistrzów:Romualda Twardowskiego, Jonathana Dawe (USA), Adriana Williamsa (Anglia), Piotra Mossa (Polska/Francja) i Zbigniewa Kozuba.

Poezję Zbigniewa Herberta w premierowych brzmieniach wykonają znakomici artyści sztuki wokalnej: Piotr Kusiewicz - tenor, Dorota Całek - sopran, Magdalena Molendowska - mezzosopran i Tomasz Rak - baryton. Towarzyszyć będzie im Gdyńska Orkiestra Kameralna Sinfonietta Nordica pod batutą utalentowanego dyrygenta - Pawła Kos-Nowickiego.

Przed każdym koncertem o godz. 18.15 publiczność będzie miała okazję spotkać się z kompozytorami, wykonawcami i gośćmi specjalnymi.

Szczegółowe informacje pod nr tel.: 0 790 395 228 / 0 602 572 553 oraz na www.festiwalmuzykaslow.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji