Artykuły

Warszawa. Nagrody PO ASSITEJ

Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ informuje, że doroczne Nagrody i wyróżnienia dla twórców teatru dla dzieci i młodzieży za rok 2007, przyznawane przez Zarząd i Kapitułę Atestów przy PO ASSITEJ otrzymują następujący twórcy i teatry:

Nagrodę imienia Jana Dormana za rok 2007 dla twórcy polskiego otrzymuje Jerzy Moszkowicz - reżyser teatralny, realizator wielu wybitnych przedstawień adresowanych do młodzieży, poruszających trudne tematy, sięgających do ambitnych tekstów. Dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Honorową Nagrodę imienia Jana Dormana za rok 2007 dla twórcy zagranicznego otrzymuje Eva Farkašová ze Słowacji, wybitna scenografka współpracująca z teatrami polskimi od wielu lat, która w teatrze dla dzieci i młodzieży zrealizowała wiele niezapomnianych scenografii.

Nagrodę dla krytyka teatru dla dzieci i młodzieży za rok 2007 otrzymuje Henryk Izydor Rogacki - wybitny historyk teatru, krytyk, pedagog, prorektor AT w Warszawie, żywo zainteresowany teatrem dla młodego widza, co owocowało jego licznymi tekstami o spektaklach lalkowych, problematyce kultury dzieci i młodzieży i wybitnych ludziach teatru.

"ATESTY - Świadectwa Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego", przyznane za rok 2007 otrzymują następujące przedstawienia:

1. "W beczce chowany", Teatr Banialuka, Bielsko - Biała

2. "Ostatni tatuś:, Teatr Lalka, Warszawa

3. "W beczce chowany", Teatr Animacji, Poznań

4. "Opowiadania dla dzieci", Teatr Narodowy, Warszawa

5. "Spowiedź w drewnie. Żywoty świętych", Opolski Teatr Lalki i Aktora, Opole

6. "Pippi Pończoszanka", Teatr Dramatyczny, Warszawa

7. "Królowa Śniegu", Teatr Banialuka, Bielsko-Biała

8. "Fasada", Białostocki Teatr Lalek, Białystok

9. "Co to?", Studio Teatralne Blum, Poznań

Wręczenie Nagród nastąpi dnia 4 października 2008 podczas uroczystej ceremonii zakończenia XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2008" w Teatrze Rampa w Warszawie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji