Artykuły

Gdynia. Laureaci II Festiwalu Teatrów Muzycznych

W dniu 25 kwietnia Jury II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni w składzie: Maciej Prus - przewodniczący, Agnieszka Celeda, Katarzyna Groniec, prof. Ryszard Minkiewicz, Jacek Marczyński, po obejrzeniu wszystkich spektakli konkursowych, w myśl reguły festiwalu, która kładzie nacisk na sztukę wykonawczą, zgodnie z przywilejem określonym w pkt. 3 Regulaminu Przyznawania Nagród dokonało następującego ich podziału:

Jury przyznało dwa Wyróżnienia honorowe za znakomitą pracę zespołową dla Gliwickiego Teatru Muzycznego w spektaklu "Ragtime" oraz dla Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej z Gdyni w spektaklu "Chicago".

Wyróżnienia (nagrody rzeczowe) - vouchery (o wartości 3.000 zł każdy) ufundowane przez Biuro Podróży TRIADA S.A. dla debiutujących: Pauliny Łaby za rolę Mimi w spektaklu "Rent" z Opery na Zamku w Szczecinie oraz Filipa Cembali za rolę Angel w spektaklu "Rent" z Opery na Zamku w Szczecinie.

Nagrody indywidualne Prezydenta Miasta Gdynia

w wysokości 3 tysięcy złotych dla Marty Tadli za role Annasza, Kapłana w spektaklu "Jesus Christ Superstar" z Teatru Rozrywki w Chorzowie;

w wysokości 4 tysięcy złotych dla Rafała Ostrowskiego za rolę Billy'ego Flynna w spektaklu "Chicago" z Teatru Muzycznego w Gdyni;

w wysokości 4 tysięcy złotych dla Andrzeja Śledzia za rolę Amosa Harta w spektaklu "Chicago" z Teatru Muzycznego w Gdyni;

w wysokości 4 tysięcy złotych dla Michała Musioła za rolę Tateh w spektaklu "Ragtime" z Gliwickiego Teatru Muzycznego;

w wysokości 5 tysięcy złotych dla Magdaleny Smuk za rolę Roxie Hart w spektaklu "Chicago" z Teatru Muzycznego w Gdyni;

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 20 tysięcy złotych dla wykonawców "Opery za trzy grosze" z Teatru Muzycznego Capitol z Wrocławia za stworzenie zespołowej kreacji scenicznej.

Nagrodę publiczności za najlepszą rolę żeńską otrzymała Magdalena Smuk (za rolę Roxie Hart w musicalu "Chicago" Teatru Muzycznego z Gdyni) Nagrodę publiczności za najlepszą rolę męską otrzymał Janusz Radek (za rolę Judasza w musicalu "Jesus Christ Superstar" Teatru Rozrywki w Chorzowie)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji