Artykuły

Częstochowa. Jubileusze na koniec sezonu

Spektakl pt "Mieszczanki szlachcicem" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza z udziałem Piotra Machalicy [został] zostanie zaprezentowane w niedzielę w teatrze na zakończenie tegorocznego sezonu (...)

Ostatnie przedstawienie tego sezonu odbędzie się 20 czerwca (niedziela) o godz. 19. Wieczór będzie gratką dla fanów naszych znakomitych i lubianych aktorów, z których aż pięcioro świętować będzie uroczyście swoje jubileusze zawodowe.

35-lecie kariery scenicznej obchodzi Czesława Monczka [na zdjęciu]. Prawie 30 lat poświęciła częstochowskiemu teatrowi stając się jedną z jego podpór. Rozkochana w poezji chętnie podejmowała się jej recytacji, była jurorką w konkursach i mentor-ką młodych recytatorów. Angażowała się w artystyczne życie pozateatralne, m.in. w powstanie i trwanie legendarnej już Sceny Błazen.

Agata Ochota-Hutyra, Małgorzata Marciniak, Adam Hutyra oraz Robert Rutkowski są na teatralnych deskach już 20 lat Oni tworzyli grupę, która odmłodziła częstochowski zespół w 1990 roku, wnosząc w lokalne życie teatralne nowy powiew. Dziś - rzec można bez przesady - są gwiazdami i ulubieńcami publiczności. Mają za sobą również osiągnięcia na małym i dużym ekranie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji